Emlakta Son Dakika

 

İstanbul'un Hızla Büyüyen Bölgesi Esenyurt'ta Yeni Proje Hayata Geçiyor

Bölgenin köklü inşaat yatırımcılarından Ata Grup’un hayata geçirdiği Esbahçe ve Parkİstanbul Konakları Esenyurt’ta ev sahibi olmak isteyenler için yeni bir yaşam vaad ediyor… 8 Eylül’de gerçekleşen projenin lansmanına Esenyurt Belediye Başkan Vekili Gürbüz Süleymanoğlu, Esenyurtlu iş adamları ve Ata Grup Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.Açılışta konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Esenyurt, İstanbul’un hızlı şekilde gelişip büyüyen yeni çekim merkezleri arasında yer alıyor. Alt yapı yatırımları ve gelişen markalı konut projeleriyle Esenyurt’ta konfor ve donanıma sahip yeni yaşam alanları oluşturuluyor. Esenyurt’u modern bir çehreye kavuşturmak için hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.Ata Grup’un Esenyurt’ta 11.500 metrekare alan üzerinde inşaatına başladığı Es Bahçe  ve Parkİstanbul  Konakları, 184 özel konuttan oluşuyor. Sadece 3+1 dairelerin yer aldığı proje Esenyurt’ta aile yaşamını özleyenler için nitelikli ve kaliteli bir yaşam sunuyor.

 

Bölgenin çekim merkezi Yeşilyurt mahallesinde Esenyurt Devlet Hastanesi’nin tam karşısında yer alan Es Bahçe ve Parkİstanbul Konakları, Yeşilkent güzergahı üzerinde yer almaktadır. Merkezi konumu nedeniyle ulaşım sorunu olmayan projede konutların yanı sıra yatırım yapmak isteyenler için ticari alanlar da satışa sunuluyor. Ata Grup Yönetim Kurulu Başkanı Semih Aytek, bölgenin en eski yatırımcılarından olduklarını belirterek “Esenyurt’a 1978’lı yıllarda geldik. Burada ticarete atıldık, büyüdük. Daha önce Eskonak,Escity, Eslife, Escenter inşaat projelerini gerçekleştirdik. Şimdi ise Esenyurt’un en çok ihtiyacı olan nitelikli, geniş aile yaşamına uygun EsBahçe ve Parkİstanbul Konaklarını hayata geçiriyoruz. Projemizi bölgede yaşayan insanların modern konut ihtiyaçlarını ön planda tutarak geliştirdik. Yaşam alanlarına öncelik verdik. Kendi öz kaynaklarımızla 30 milyon TL yatırımla gerçekleştirdiğimiz yeni konut projemizi, 15 ay gibi çok kısa bir sürede  teslimatını gerçekleştirip,satmayı hedefliyoruz. Eylül ayında dairelerin yüzde 30’nu satmayı planlıyoruz” dedi.Aytek; Esenyurt’un güvenilir, kaliteli konutlara ve ofislere ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, kendi yaptıkları projenin yüksek katlı olmamasına, daire sayısının daha az olmasına ve projenin tamamının 3+1 olmasına dikkat ettiklerini belirtti. Aytek, “Geniş m2’ye sahip yaşam alanlarında  aile yaşantısına ve komşuluk ilişkilerine önem vererek projeyi tasarladık” dedi.

 

Aile yaşamına uygun yerleşim…

Esenyurt’da yapımına başlanan Esbahçe ve Esparkİstanbul Konakları, 11 ve 12 katlı 4 ayrı bloktan oluşuyor. EsBahçe’de yer alan 2 blokta toplam 88 daire, Projenin diğer etabı olan Parkİstanbul Konakları’nda ise 96 daire bulunuyor. EsBahçe ve Parkİstanbul Konakları’nda 184 konutun yanı sıra Bloklar arasında geniş mesafenin bulunduğu alan site sakinleri için huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı olarak tasarlanmış. Sitenin sosyal alanında; çocuk oyun alanları, botanik havuzu, yürüyüş parkurları,kamelya, kapalı otapark, kameralı sistem 24 saat kameralı sistem güvenlik ve spor salonun yer aldığı etapta daireler 125m2 dir.

Ticari alanlar farklı metrekarelerde tasarlanmış

Bölgenin aynı zamanda bir ticaret merkezi olması nedeniyle 40 farklı tipte ticari alan da satışa sunuluyor. Projede alternatif olarak farklı farklı tasarlanan dükkanların  metrekaresi 32 ile 350m2 metrekare arasında değişiyor.

EsBahçe ve ParkİStanbul Konakları’nda daireler, 8 Eylül’de yapılan lansmana özel %5 indirim kampanyası ile satışa çıkacak. 3+1 daireler kat planlarına ve cephelerine göre 250  – 280 bin TL arasında satışa sunuluyor. Esenyurt’un sürekli gelişen ve modernleşen hayatı içerisinde Ata Grup’un hayata geçirdiği EsBahçe ve EsParkİstanbul Konakları, yeni bir yaşam sözü verirken aynı zamanda karlı ve kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.